Kthehu nė faqen kryesore

Libri i Vizitorėve

Emri:
E-Mail:
Homepage:
Vendi:
Shenohu:

Was ist das Gegenteil von "groß"?
Enter the text shown on the image:
Verify-Code:

 

<< Faqe prapa 3.435 shenime 344 faqe Faqe para >>


Nr.: 3435
Data: 31.03.2015, 14:47 Ora
Emri: Xhavit Berisha

Shenohu
Te nderuar Zonja dhe Zoteri,

Me daten 3-5 Prill 2015, Unioni Ballkano Egjiptijan (UBE) organizon Kongresin e 3-te ne Ulqin. Te gjithe at ate cilet nuk do te ken mundesi te marrin pjes ne Kongres, UBE do te Ju mundeson qe disa seansa plenare ti ndjekni permes internetit drejt-per-drejt.
Seansat plenare qe do te transmetohen jane:
4 Prill prej ores 10:00 dhe prej ores 11:30
5 Prill prej ores 9:30
Linku: http://ustre.am/1mAVd

Me nderime,
Delegatet e Kongresit
Nr.: 3434
Data: 23.01.2015, 01:03 Ora
Emri: Agim Ramadani

Shenohu
Leter pershendetese-Keshillit Organizativ

Te nderuar vellezer dhe shoke te keshillit organizativ per dijaspore.Me lejoni qe se pari te ju pershendes dhe te ju uroje sukses dhe pune te mbare gjate kesaj mbledhje,e cila e ka rendesine e vete kombetare per mbajtjen e kongresit te tret ballkaniK.
Edhepse deshira ime ishte qe edhe une te isha prezent ne kete mbeledhje por pasi qe gjendja e ime shendetsore nuk ma mundesoje ardhjen time dhe njeherit ju falenderoj per ftesen e derguar.

Me respekt
Agim Ramadani


Nr.: 3433
Data: 20.01.2015, 08:35 Ora
Emri: Kėshilli Organizativ i Diasporės

Shenohu
F T E S

Me kėtė shkresė i drejtohemi:
- Shoqatės Egjiptiane nė Albstadt Ebingen
- IRDK, dega nė Gjermani
- LEK-Ch
- UBE pėr Evropen Perendimore
- PLE, dega nė Gjermani
- BN ne Austri
si dhe veprimtareve :
Elez Krasniqi, Xhemajl Mustafa, Agim Ramadani, Xhavit Berisha, Qamil Qehaja e poashtu tė gjithė veprimtarėve e patriotėve tė interesuar pėr lėvizjen tonė kombėtare qė jetojnė nė shtetet e diasporės.

Kėshilli Organizativ i Kongresit nė takimin e mbajtur nė Tiranė,
morri vendime tė cilat obligojn Kėshillin e Diasporės tė thrret takim me organizatat politike, shoqatat, intelektualet e pavarur, Veteranėt e levizjes egjiptiane si dhe te gjitha grupet apo individet tė interesuar pėr levizjen tonė kombėtare egjiptiane me qėllim qė bashkarisht e nė mėnyr transaprente ta marrim vendimet pėr Diaspor.

Tė Dielen, me datėn 25.01.2015 duke filluar prej ores 12
ne adresen:
Radolfzeller str. 25,
78476 Allensbach (afer qytetit Konstanz)

KESHILLI ORGANIZATIV I DIASPORES – THRRET TAKIM me kėtė rend dite:

- Raport nga antari i KO pėr Diaspor, z.Jahir Zymberaj pjesmarrės nė takimin e KO nė Tiranė.
- zgjedhja e antarit nga diaspora ne komisionin pėr simbole.
- debat nė lidhje me mbajtjen e Kuvendit nė tė cilin do tė zgjidhen delegatet-pjesmarrės nė Kongres.

Ju lutemi qė mundėsisht pjesmarrjen/mospjesmarrjen ta konfirmoni.

Me respekt,
Kėshilli i Diasporės


Nr.: 3432
Data: 25.11.2014, 21:24 Ora
Emri: IRDK-Saarland

Shenohu
Me 16.11.2014, kryesia e IRDK-se-Saarland mbajti takimin e radhes.Duke analizuar gjendjen katastrofale te popullates sone ne Kosov pothuaj ne te gjithat sferat, gje qe shtyri arratisjen masovike te popullates sone qe edhe pas 15 vite te pas lufte ende nuk gjeti ende rehati e stabilizim ne vendlindje.Kjo na deshperon e brengos me te madhe, qe edhe pas kaq kohe te lartepermendur popullata jone ende nuk gjeti perspektiv per jetese edhe tani ne Kosoven e lire e Demokratike.
Edhe nje grushte i rende ndaj kesaj popullate pothuaj te pambrojtur e kujdesur nga askush, qe humbi edhe shpresen e fundit e bredhin tani rrugeve te Diaspores.
Kerkojme nga ne sepaku ne Diaspore mundesishte nga nevoja te kujdesemi per ta , rreth nevojave te ndryshme para organeve zyrtare ketu. Te mos ndihen te vetmuar apo te lene pasdore por te mbajme ne (mundesishte)bashkarishte nje pergjegjesi, kujdesi per ta.

Afrim Kryeziu-Saarland


Nr.: 3431
Data: 25.11.2014, 13:53 Ora
Emri: Patriot nga Austria

Shenohu
Pershendeteje Patriotike motra dhe vellazer ma ku do tejeni,si mbas pari si e kom zakon Ju deshiroj shendet ,sukses,razi dhe saber. Egjiptian te dashur nuk di se qka po ndoll jo vetem ne Kosov por edhe ne troje te tjera te ish Yugosllavis me popullat Jo vetem Egjiptiane por edhe Ashkali,ashtu edhe RRome kjo esht nji Politik e madhe dhe shum e veshtir ,por dukuj dobi ,.............................................................Veon Berisha si perfaqsues i Egjitianve,ashtuAshkalive dhe RRomve te bajn pyetje jo vetem ne kosov per ne ter Europ PSE ZBRAZET KJO POPULLSI A EUROPA NUK JEP PYETJE PSE????PERQKA????? Por une Sadedin Delija si me queni PATRIOTI NGA AUSTRIA sod ne ora 14 kom nji telefonat me shefin zojen Suzana Paunović, sheficen e OEBS-a ne Srbij ,.ose me zavensin esaj dhe do te pyeti qka esht tuj zi kjo dallavere, Egjiptian te Dashur nuk mundem te kuptoj ket si zbrazet Kosova ,faktikisht esht veshtir te jetojn posaqerisht popullata jan ,ashtu ashalit dhe rromet por keshtu ,per du mauaj ky nume i madh ,smuj te kuptoj kejo esht vetem njifar politike


Nr.: 3430
Data: 24.10.2014, 19:18 Ora
Emri: INFORMIM

Shenohu


Njoftojmė tė gjithė farefisin, miqtė dhe shokėt se me rastin e ndarjes nga jeta tė Babait,vėllut, kolegut tanė:
BAJRAM IMERAJ, hapim tė pame, tė Shtunen dhe tė Dielen me 25-26.10.2014 prej orės: 08:00 – 16:00
Tė pikėlluar:...
Familja Imeraj

Adresa:
(Salla pėr Burra)
Freudentalstrasse 2
8200 Schaffhausen
Tel: 076 583 6661
-------------------------------------------------
500 m, mė larg gjindet Salla pėr Gra :
Salla pėr Gra:
Mühlentalstrasse 323
8200 Schaffhausen
Tel: 076 583 6661


Nr.: 3429
Data: 16.10.2014, 10:45 Ora
Emri: Patriot nga Austria

Shenohu
Pusho ne paqe i nderuari BAJRAM!
Perkulem para Jua FAM.IMERAJ, me respekt dhe dhimbje te thelle ne shpirte.
Ngushllimet me te sinqerta per te gjithe!!!!!
Shfrytezoj Rastin ti shprehi ngushllime TER EGJIPTIANVE...
paqja dhe siguria qofshin perhere mbi familjen e tij....
ishte njer i zgjuar,i vendosur i afte,i urt,kuptushem,Guximshem,tolerant,krenar.
te humbesh nje njeri si BAJRAMIN Vertet eshte humbje e madhe .
kontriboi shume edhe per te tjert jo vetem per Egjiptian...
Ai do te jete Perhere ne Zemrat tona nje nder figurat me te zgjuara.
Mbetem krenare qe kam pas rastin te njoh ,dhe te punojm se bashku,
per Egjiptianet jo vetem te Kosoves,por ter Ballkanit, e ndaj me ju ket dhimbje
Legjenda nuk vdes kur per her do jesh ne mesin ton
I perjetshem qofte kujtimi per te e i qoft i leht dheu i Kosoves.

Ngushllime
Patrioti nga Austrai


Nr.: 3428
Data: 02.10.2014, 23:38 Ora
Emri: jahir zymberaj
E-Mail: jaho19701@hotmail.de
Vendi: konstanz

Shenohu
Falenderime te perzemerta per mesazhet ngushelluese per agjen Avdi Zymberaj: zt Sami Radi,zt Neziri Qelo,Dr Avdullah Qafani,fam Stollaj, zt.Veton Berisha,zt.Daut Luboja,zt Ramiz Zizaku,zt Milazim Alija,zt Ekrem Abazi


Nr.: 3427
Data: 30.09.2014, 11:45 Ora
Emri: Patriot nga Austria
Vendi: Ngushllime fam Zymberaj

Shenohu
Pershendeteje Patriotike motra dhe vellazer ma ku do te gjindeni.
Si mbas pari ju pershendesi dhe ju deshiroj,si e kam ZAKON shendet,razi sukses,dhe sabe

I nderuari zotri jahir si dhe ju mbar familja Zymberaj Pranoni ngushllimet e mija me te sinqerta per te nderuarin AVDI ZYMBERAJ

Patrioti nga Austrai


Nr.: 3426
Data: 30.09.2014, 02:27 Ora
Emri: jahir zymberaj
E-Mail: jaho19701@hotmail.de
Vendi: konstanz

Shenohu
Jaho Zumi
Me dhembje dhe pikllim te thell, njoftojm , miqte, shoket dhe dashamiret dhe fare fisin, me rastin e vdekjes se agjes Avdi Zymberaj ju njuftojme vorrimi te ndjerit behet me 30.09.2014 ne ora 15.00 ne vorrezet reja Egjiptianve ne Zallq


<< Faqe prapa 1 2 3 4 5 6 7 8  ... 343 344  Faqe para >>


307.548 vizita qė nga data 31.10.2007, 14:11 Ora
Support
Dieses Gästebuch wird Ihnen präsentiert von GBServer.de
Quick-Links: Neuanmeldung | Login | Werbung deaktiveren